Tahk Myeong Hwan 

Ja, Tahk Myeong Hwan, urodziłem się 8 lipca 1937 r. W wiejskiej wiosce o nazwie Daejuk-Ri, Paeksan-Myun, Puan-Kun, Chunla puk-Do i stałem się chrześcijaninem jako dziecko. 
Jeśli chodzi o moje wykształcenie, ukończyłem Chonju Shinheung Mission Senior High School w 1955 r., Uzyskałem tytuł licencjata w 1960 r. Po studiach filozoficznych na Narodowym Uniwersytecie Chunpuk, specjalizowałem się w teologii w Yongnam Theological Seminary i uzyskałem tytuł magistra MA po ukończeniu studiów Christian Education w Yonsei University United Graduate School of Theology.

Po studiach, zamiast angażować się w posługę przez 5 lat, rozpocząłem karierę w dziedzinie chrześcijańskich środków masowego przekazu. Od roku 1968 roku zacząłem badać kulty i ich szkodliwy (pogarszający się) wpływ na nasze społeczeństwo. Początkowo  kierowałem instytutem o nazwie "New Religions Research Institute" , który później został zmieniony na "Korean Religions Research Institute" . Zorganizowałem i prowadziłem "Międzynarodowy Instytut Religii do Badań nad Kultami" na całym świecie.

Wraz z kontynuowaniem badań wygłosiłem wykłady na ponad 20 koreańskich uniwersytetach, w wielu kościołach, w różnych chrześcijańskich instytutach, akademiach policyjnych i Akademii Obrony Narodowej. Ponadto dano mi  możliwość prowadzenia seminariów dla koreańskich społeczności imigrantów w Japonii, USA i Kanadzie.

Przeprowadziłem ponad 2000 wykładów w latach 1970 i 1988, co zaowocowało moim uznaniem w dziedzinie badań kulturalnych w Korei.

Napisałem w sumie 16 książek o kultach od 1971 do 1988 roku. Wiele z nich jest używanych jako podręczniki  w chrześcijańskich seminariach. A ponieważ są one czytane przez wielu ministrów, stały się bestsellerami w chrześcijańskich księgarniach w całym kraju. Od 1980 roku publikuję miesięcznik "Modern Religions", który odgrywa wiodącą rolę w wyposażaniu studentów teologii i zwykłych wierzących, a także ministrów, w informacje na temat aktualnych problemów, faktów i niebezpieczeństw kultów.

Takie intensywne działania na temat kultów przysporzyły mi nie tylko wiele wsparcia, zachęty i popularności, ale także wielu wrogów. Wśród wielu, Kościół Zjednoczeniowy, bardziej znany jako "Moonies", był najbardziej ekstremalny.

Wiele przykładów ich skrajnej przemocy i przeszkód, by mnie powstrzymać, przedstawia się następująco: w 1970 roku zaproponowali mi ok. 450 000 dolarów w zamian za przerwanie pracy, ale mnie nie powstrzymali; W 1979 r. oczerniali mnie i nazwali mnie komunistą. Następnie zostałem aresztowany i torturowany przez KCIA przez 12 godzin; Zostałem oskarżony o gwałt; W 1979 r. sfałszowano  ogłoszenie, w którym zawarto  moje przeprosiny  Kościoła Zjednoczeniowego w gazetach codziennych; 3 maja 1985 r. ktoś pozostawił bombę w moim samochodzie, która ostatecznie wybuchła i doprowadziła mnie do hospitalizacji przez miesiąc; 18 października 1988 r. zostałem zaatakowany przez ok. 300 członków Kościoła Zjednoczenia podczas wykładu, co skutkowało hospitalizowaniem mnie  przez miesiąc. 

Zostałem zaatakowany  63 razy w ciągu ostatnich 20 lat.

 

 

 

Tahk Myeong-hwan wygłosił  przemówienie na temat Kościoła Zjednoczenia w kościele w Kyoto, Japonia, (1983 r) .Furgonetka UC na zewnątrz nosiła te hasła:  弾 圧 を 糾 弾 す る "Potępiajcie religijne represje" 信教 の 自由 を 守 ろ う "Chrońcie wolność religii"  に に よ 宗教 迫害 を 糾 弾 る る "Odrzućcie religijne prześladowania przez Tahk Myeong- hwan ".Około 150 członków UC pojawiło się, by zademonstrować; wielu z nich było prawdopodobnie członkami CARP z Kobe. Próbowali dostać się do kościoła, ale na szczęście policja przybyła bardzo szybko i zapobiegła temu. Jeden demonstrant został aresztowany przez policję za napaść. Przywódca UC został aresztowany, ponieważ nie miał pozwolenia na demonstrację.

 

 

Najpoważniejszym incydentem być może było, gdy kult połączył swoje siły się z kilkoma  wpływowymi politykami, których wspierał finansowo, i próbował mnie zrujnować wieloma metodami. Telefony z pogróżkami, włamania do mojego domu i mojego Instytutu Badawczego stały się stałym doświadczeniem w moim życiu. 
Zdarzały się również incydenty, w których te kulty publikowały książki i inne materiały oskarżające mnie, które były następnie  wysyłane do kościołów chrześcijańskich w całym kraju.

Kiedy moje wykłady i seminaria były zaplanowane w USA, wysyłano zniechęcające listy do konsulatu generalnego USA w Korei, aby nie wydawać mi wizy. W Korei jest około 4000 przywódców chrześcijańskich kościołów, 3000 profesorów uniwersyteckich i uniwersyteckich oraz 40 polityków, w tym były kandydat na prezydenta, którzy są pod silnym wpływem Kościoła Zjednoczeniowego - finansowo, fizycznie i duchowo.

Te niekończące się groźne sytuacje otaczające moje codzienne życie sprawiają, że czuję, że dzisiaj może być mój ostatni dzień. To właśnie motywuje mnie do tego, aby dzisiaj gloryfikować mojego Pana jak najlepiej i jak najszczerzej jak tylko potrafię. Kult może mieć pieniądze i władzę, ale wierzę, że Bóg jest we mnie i wiem również, że ktoś musi wykonać to zadanie, dopóki istnieją na ziemi moce ciemności, które niszczą duchowe i fizyczne życie ludzi"

Tahk Myeong Hwan został zaatakowany przez koreańskiego członka sekty Moona, w wyniku ataku zmarł. 

© 2018 by rosemary

  • Facebook - Grey Circle
  • LinkedIn - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now