Okultyzm u Moona

Chciałabym dla jasności zebrać wszystkie praktyki kultowe jakie stosuje się w Ruchu. O części już pisałam wcześniej. Każdy moonista dowiaduje się o tych sprawach z czasem, o niektórych rzeczach można dowiedzieć sie dopiero na 40-dniowych workshopach. Warto o nich wiedzieć... przed wstąpieniem do Ruchu ;-)

 

Moon był wielkim zwolennikiem parapsychologii i kontaktów ze  światem duchowym, niewątpliwie z tym związane jest jego całkowita aprobata do takich praktyk jak

1. Wróżenie i kontakt ze światem duchowym, w tym zmarłymi przodkami. Wielokrotnie i to od początku mojego kontaktu z ruchem byłam świadkiem takich praktyk, nieobce są mu też seanse spirytystyczne. Zadawał pytania nawet w kwestii gdzie powinna być pochowana jego rodzina. Osobiście słyszałam, że rozmawia ze swoimi lederami przez sen i daje im zalecenia na dzień następny...Bezpośrednio związany jest z tym

2. Kult przodków silnie występuje w Ruchu. Przed błogosławieństwem Moon bada przodków obojga przyszłych małżonków i sprawdza w ten sposób czy do siebie pasują. Wyjście z sekty jest równoznaczne z zawiedzeniem swoich przodków... Rzekomo przed wyborem współmałżonków kontaktuje się ze światem duchowym. Z tego też powodu jego wyznawcy muszą wierzyć że wybór Moona jest doskonale dobrym dla nich wyborem. Nan Sook Hong, była żona najstarszego syna Moona Hyo Jin'a została wybrana jego żoną w wieku zaledwie 15 lat! Bo tak rzekomo chciał świat duchowy. Z kultem przodków jest też związany ceremoniał uwalniania przodków, za który się płaci.

3. Kult Moona. Dwukrotnie w ciągu dnia moonista jest zobowiązany oddać cześć swojemu "władcy" przed zmontowanym ołtarzykiem składającym się koniecznie ze zdjęć "prawdziwych Rodziców". Powinien oddać im trzy głębokie ukłony dotykając czołem podłogi. Modli się w określonym przez lidera czasie i wysłuchuje mów "ojca".

4. Raz w tygodniu w niedziele o 5 rano składa ślubowanie posłuszeństwa. Obojętnie z jakiego jest kraju składa ślubowanie na rzecz Korei. Najzabawniejsze jest to , że mówi się po koreańsku, nic z tego nie rozumiałam.

5. W ciągu kilku dni w roku (jeden z nich to pierwszy stycznia tzw. Dzień Boga). tworzy się stół ofiarowania. Jest to stół pełen różnego jedzenia, ciasta, owoców itp. Przy stole zawsze stoją dwa fotele symbolizujące duchową obecność Prawdziwych Rodziców. Pierwsze talerze z jedzeniem są przygotowywane dla nich i ofiarowane przed tronami.

6. Duchowa ochrona przed złem: wyznawcy podczas błogosławieństwa otrzymują zdjęcia prawdziwych rodziców i rodziny, które mają ich chronić przed złem tego świata. Gdziekolwiek moonista się udaje powinien je mieć przy sobie aby go chroniły. Nie jest to nic innego jak zwykłe szamaństwo a zdjęcia służą jako talizmany.

7. Podczas błogosławieństwa partnerzy otrzymują bieliznę, którą są zobowiązani nosić przez następne lata! Taki rodzaj zdominowania osoby

.

8. Bardzo dziwny zwyczaj, byłam zszokowana gdy pierwszy raz to zobaczyła. Wszystkie rzeczy kupione lub przyniesione z zewnątrz podlegają oczyszczeniu przez sól. Ta sól rozprowadzana jest przez Ruch i jest na nią specjalny przepis! Jeśli moonista nie ma dostępu do

soli musi po prostu dmuchnąć trzy razy w rzecz aby przywrócić ją ze świata upadłego szatana do świata Boga. Jest to rytuał oczyszczający

.

9. Święte tereny : wiara , że w określonych miejscach świat duchowy spotyka się ze światem materialnym. W kilku głównych miastach na ziemi Moon ustanowił tzw. święte miejsca zwane "Świat duchowy spotyka się z Ziemią". Można tam łączyć się ze światem duchowym i szczególnie ze światem przodków. Można tam oddawać się kultowi przodków.

10. Święte wino : wspomniałam o tym przy okazji blessingu. Wraz z wypiciem tego wina w magiczny sposób przechodzi się z rodowodu szatana do rodowodu Boga. (według doktryny każdy jest po części dzieckiem szatana - patrz Adam i Ewa i wąż kusiciel)

11. Ceremonia Trzech Dni : seks po błogosławieństwie, zwolennicy dostają instrukcję w jaki sposób mają  się kochać...Seks odbyć się musi w te trzy dni obowiązkowo, towarzyszyć temu powinien rytuał oczyszczenia tzn. małżonkowie muszą się myć 7 razy przed seksem...

 

12. Praktyka ansu (wypędzanie demonów) : zbiorowe egzorcyzmy dokonywane w takt bicia bębnów

13. Uwalnianie przodków. Za określoną kwotę pieniędzy przodkowie są uwalnianie i przechodzą na wyższy stopień w świecie duchowym. Jakby zapłata za ich grzechy.

Zdjęcie przedstawia właśnie ten ceremoniał,  w którym bierze udział sam Moon

© 2018 by rosemary

  • Facebook - Grey Circle
  • LinkedIn - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now