Apostołowie Czasów Ostatecznych

Grupa liczy sobie kilkanaście osób. Na czele stoi guru, który uważany jest bądź sam się uważa za proroka lub Eliasza lub wielkiego apostoła, w każdym razie chodzi o „przygotowanie drogi pańskiej”. Wielki prorok zna wolę Boga. I prawdę.

Pozostali członkowie grupy to apostołowie. Wierzą, że czas końca jest bliski a ich zadaniem jest nawrócenie jak największej ilości ludzi.

 

Przy werbowaniu stosują love bombing , uzależnienie emocjonalne od osoby (coś jak ojciec, matka duchowa) Adept wierzy że świat poza sektą jest od szatana, to co robił przed pobytem w sekcie jest nieważne, a nawet złe. Wszelkie informacje na temat apostołów tez są zafałszowane. Nawet dobre uczynki są postrzegane w złym świetle. To co było było grzeszne. Zadaniem apostołów jest nawracanie ludzi, w przeciwnym razie zginą gdy nadejdzie koniec świata. Szanse na przeżycie mają jedynie wybrani katolicy.

 

Członkowie są całkowicie podporządkowani guru, wszelkie decyzje podejmują w oparciu o jego decyzje, od których nie ma odwołania. Od czasu do czasu mają objawienia i widzenia. Objawiają się im katoliccy święci, ale również osoby żyjące jak np.  papież Benedykt . jest tam też „bardzo uduchowiona” kobieta , która ma stygmaty (niewidzialne dla postronnych). To ona ma objawienia głównie. Podczas spotkań przychodzą do nich różni zmarli..

Nie interesują ich sprawy ludzkie (są ze świata). Wszelkie tematy starają się kierować w stronę Boga i nawracania. Nie rozmawiają o tzw. ludzkich sprawach. Wszelkie nieposłuszeństwo traktują jako grzech przeciwko Duchowi Świętemu. A tego grzechu się nie wybacza.

 

Sekta rozbija rodziny. Młodzi ludzie rzucają studia. Wyznawcy nie mogą zawierać znajomości ze „światem” (przyjaźnić się itp. ) Nie mogą się żenić ani wychodzić za mąż, chyba że są już w związku.

 

Jeśli mają podjąć jakąś decyzję to pytają Jezusa, oznacza to że muszą zapytać wizjonerkę, która ma łączność z Bogiem.

Wszelka krytyka grupa jest źle odbierana (adept sądzi że krytyka ta jest podyktowana podszeptami szatana). Grupa ma wiedze absolutną opartą na Biblii (rzekomo). Ze szczególnym podkreślaniem grzechu , kary itp. , końcu świata.

Nie mogą się przywiązywać do żadnych ziemskich spraw. Nawet trenowanie sportu jest zabronione. „Zabija ducha”.

Odejście z sekty wiąże się niewybaczalną winą i obrażeniem Boga.

Stosują miłość warunkową . Uważają że nieprzyjęcie ich grupy jest tym samym co nieuznanie Chrystusa. Ponadto wierzą, że kot czy pies we śnie oznacza szatana. Nie uznają papieża Franciszka.

 

 

 Apostołowie Czasów Ostatecznych

© 2018 by rosemary

  • Facebook - Grey Circle
  • LinkedIn - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now