Kain i Abel

Słowa Moona (Tł. moje)

Wyobraźcie sobie, że przyprowadzacie własnych krewnych na bankiet w kościele domowym. Jak sądzicie, co się stanie? Czy ich postawa na pewno się zmieni. Ty i członkowie kościoła będą im służyć z całym oddaniem, czy sądzisz że to coś zmieni? Biblia mówi wiele razy, że Twój największy wróg czai się we własnej rodzinie. Nie musisz szukać w Biblii, sam na pewno doświadczyłeś tego. Odnosząc sukcesy w kościele domowym musisz walczyć ze swoim najgorszym wrogiem. Jeżeli odnosisz sukces w kościele domowym sprawiając,  że jego członkowie są jednością, nie sądź, że wszyscy członkowie kościoła domowego pomogą ci w sprawach twojej rodziny.

Nie musisz nic robić, by być świadkiem swojej rodziny; jeśli wprowadzając ją do domowego kościoła automatycznie staną się oni członkami Domowego Kościoła. Byłoby to normalne. Tak by się stało gdyby Kain i Abel te dwa światy żyły ze sobą w harmonii.   To jest to, co pokazuje nam Zasada. Jeśli to nie działa, to nie ma sensu.

Odnawiając Kaina i Abla, odnawiasz całą rodzinę Adama. Dlaczego pracujemy tak ciężko jako "Abel" aby odnowić Kaina.Możemy odnowić naszych rodziców zanim. Abel chce odnowić Kaina a następnie z pozycji starszego brata odnowi rodziców

Zmierzamy do wieczystej ojczyzny Boga i Prawdziwych Rodziców, nie możemy tam jednak wrócić bez odnowy Kaina , starszego brata. Bez Kaina nie masz towarzysza, który by z tobą wszedł do królestwa. Nawet jeśli odnowisz swoje relacje w kościele , Kain który pozostaje na zewnątrz, może wciągnąć Cię z powrotem do świata zła.  Może cię zniszczyć, dlatego to nim musisz się zająć w pierwszej kolejności. Musisz odnieść sukces w kościele  domowym  Kaina. Dlatego musisz założyć kościół domowy w sowim rodzinnym mieście i przyprowadzić swoją rodzinę do tego domu.  Twoi właśni rodzice i rodzeństwo powinno ci się kłaniać i uznać cię za świętego

Jeśli jesteś adorowany przez ludzi z kościoła domowego, twoi rodzice powiedzą "Mnie nie kochasz w ogóle, jak możesz kochać tych wszystkich ludzi? Nic z tego nie masz" Albo mogą powiedzieć "Mój synu , jesteś wspaniały, nie wiedzieliśmy, że jesteś taki święty."

Tyle Moon

Dzieci Kaina są  w kontrze do dzieci Abla. Jednak Kain i Abel są dziećmi jednych rodziców. Rodzice patrząc na swoje dzieci myślą o tym, że mimo różnic są to ich dzieci. Jedne są starsze, drugie młodsze , mniej lub bardziej podobne do rodziców. Dzieci otrzymują pewne dziedzictwo. Przypowieść o synu marnotrawnym uczy nas, że Abel – syn marnotrawny zmarnował dziedzictwo ojca porzucając je dla przyjemności życia. Iskra Boża spowodowała jednak, że nawrócił się i powrócił do ojca, uświadomił sobie swój grzech. Dzięki temu uzyskał błogosławieństwo ojca. Druga strona to Kain, który powiększa dobra ojca i wiernie mu służy. Nie podziela radości ojca z powodu powrotu Abla – syna marnotrawnego, ale w końcu również jest zachęcony do radości z tego powodu.

Podobnie jest z naszą relacją w stosunku do prawdziwego Ojca (Moona). My dzieci Kaina (z przypowieści o synu marnotrawnym). Ciężko pracujemy, jeździmy na fundraising, uczęszczamy na nabożeństwa niedzielne wstając przed świtem. Udajemy się na spotkanie z Ojcem i myślimy o tym, że Ojciec powinien ukarać tych którzy na to spotkanie nie przyszli. A tych,  którzy przyszli powinien pochwalić. A on nas karci.

Spójrzmy na to szerzej. Jesteśmy “kainowymi” dziećmi prawdziwych rodziców. Jest ważna różnica między dziećmi Kaina i Abla. Dzieci  Kaina są starsze i mogą służyć jako partnerzy obiektów wykonując pracę dla prawdziwych rodziców. Dzieci Abla to biologiczne dzieci prawdziwych rodziców. Uczucia dzieci Abla stały się z czasem bardziej złożone. I nieobce im były uczucia Kaina. Ale w tych uczuciach są bardziej niewinni. Są bardziej pewni miłości prawdziwych rodziców. Dzieci Abla jako młodsze mogą się wiele nauczyć od dzieci Kaina , ponieważ te znały Prawdziwych Rodziców wcześniej. Dzieci Kaina nauczyły się tego od pierwszego pokolenia  : Prawdziwych Rodziców.

Dla dzieci biologicznych rodzice są jak król i królowa – perfekcyjni. Dzieci adoptowane przynoszą ze sobą dziedzictwo świata. I fundamentalne świadectwo śmierci i odnowy, związanej z przystąpieniem do Ruchu.

Kiedy siedzieliśmy o świcie w zimnym Belwederze to można to traktować jak – mini śmierć i mini – zmartwychwstanie. Usłyszeliśmy, że jesteśmy grzesznikami. Jednak dzięki nam Bóg wyraża swoją miłość, bo jesteśmi zdolni umrzeć za jeszcze większych grzeszników. Bóg przez was wyraża swoją miłość. Przyjmując mój gniew na siebie, potwierdzacie swą miłość do tych którzy zasługują na mój gniew bardziej niż wy. Jest to droga Chrystusa i droga Prawdziwych Rodziców. Dzieci Kaina są ciągle doświadczane.

Kain i Abel

© 2018 by rosemary

  • Facebook - Grey Circle
  • LinkedIn - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now