Sanctuary Church jako kult wielbicieli broni palnej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brendan Joel Kelley (tł. moje)

 

Hyung Jin Moon, który przewodzi Kościołowi Sanktuarium w Nowej Fundlandii w Pensylwanii. Dla swych wyznawców  jest znany jako "Prawdziwy Ojciec" i "Drugi Król, w zeszłym miesiącu wysłał  wezwanie anty -LGBT do członków swej sekty.

Członkowie „Kościoła Sanktuarium "zostali poproszeni przez Króla o udział w ceremonii 28 lutego z koroną i z "prętem z żelaza " (broń w stylu AR 15 lub AK)". "Uczestnictwo w błogosławieństwie, zarówno z AR15, jak i bez niego,  jest ważne, ale udział w AR15 byłby znaczącym błogosławieństwem" etapem doskonałości.

„Kościół Sanktuarium”, który również nazywa się Rod of Iron Ministries, jest  odgałęzieniem Kościoła Zjednoczenia. Podczas ceremonii w 2008 r. Sun Myung Moon przeniósł kierownictwo Kościoła Zjednoczenia na swojego najmłodszego syna, Hyung Jin Moona. Po śmierci Sun Myung Moona w 2012 r. Wybuchła walka o władzę między Hyung Jin Moon a jego matką, Hak Ja Han, która poleciła Hyung Jin udać się do Korei.

Hyung Jin odmówił, a zamiast tego przeniósł się do Nowej Fundlandii w Pensylwanii i założył „Kościół Sanktuarium” przy wsparciu swego starszego brata, Kook Jin Moona. Hyung Jin orzekł, że Kościół Zjednoczeniowy jest nieważny i od śmierci ojca kontynuuje naukę ojca, jednocześnie deklarując się jako "Drugi Król" po swoim ojcu. Kook Jin (brat) również przeniósł firmę produkującą broń palną Kahr Arms  do pobliskiego hrabstwa Pensylwania.

U podstaw wiary Kościoła Sanktuarium jest ustanowienie "Cheon Il Guk", suwerennego królestwa nieba na ziemi, do którego wkraczają karabiny szturmowe. Wezwanie wzywające do zakupu broni objaśnia :

"Aby spełnić ideał królestwa i narodu, potrzebujemy ludzi, ziemi (własności) i suwerenności. Suwerenność oznacza, że ​​jesteśmy w stanie bronić się przed agresywnym światem satanistycznym, gdy jesteśmy zagrożeni. Powinniśmy być w stanie bronić się nie tylko abstrakcyjnie, ale w sposób zasadniczy, tak jak robilibyśmy to w suwerennym narodzie. Minimalnym wyrazem takiej suwerenności jest korona i prawdziwa broń do obrony (biblijny "pręt z żelaza") jak legalne AR15"

Kościół Sanktuarium stworzył także to, co nazywa " milicją pokojową ", w którym Hyung Jin szkoli swoich zwolenników w sztukach walki, walce wręcz i broni szturmowej. Kościół Sanktuarium twierdzi , że przyciąga około 200 wiernych na swoje niedzielne nabożeństwa.

Sekcja Hyung Jina jest wyraźnie polityczna, podobnie jak jego ojca (Sun Myung Moon był kiedyś "ukoronowany" w budynku Senatu USA, podczas gdy ogłaszał się "Zbawicielem ludzkości, Mesjaszem, Panem Drugiego Adwentu i Prawdziwym Rodzicem") i dostosowana do skrajnej prawicy. 

 

„Gdyby Trump potrzebował kilku Brownshirtsów, by zabić opozycję,  kiedy byłem  Moonies, zrobiłbym wszystko, co mi kazano, włącznie z umieraniem lub zabijaniem opozycji" - mówi S. Hassan.

 

Hyung Jin ma regularny program YouTube pod tytułem "The King's Report", w którym ostatnio gościł Paula Mango , kandydata GOP na gubernatora Pensylwanii. 

Ekspert ds. kultów Steven Hassan, uważa, że ​​apel Hyung Jina do swoich zwolenników, aby pojawili się z karabinami szturmowymi 28 lutego, to kolejna próba Kościoła Sanktuarium, aby zbliżyć się do skrajnej prawicy. "Nie sądzę, żeby istniał potencjał przemocy podczas tego wydarzenia", mówi Hassan, "Ale myślę, że próbują grać z Trumpem, grać z właścicielami broni. To bardzo prawicowi ekstremiści z totalną wizją tego, jak powinien wyglądać świat. "

Hyung JIn chętnie dzieli się swoim szaleństwem w Internecie.

Oto mały przykład.

1) Błogosławieństwo z bronią w ręku

2) Ceremonia uwalniania przodków i błogosławieństwo

W dniu 28 lutego 2018 r. Kościół Sanktuarium, zorganizował specjalną „ceremonię błogosławieństwa”. Zgodnie z tym zaproszeniem , pary zostały poproszone o „przyniesienie akcesoriów narodu Cheon Il Guk”. Il Guk to „Naród kosmicznego pokoju i jedności”, uniwersalna grupa osób „dążących do zbudowania świata skoncentrowanego na zasadach Prawdziwej Miłości i Prawdziwej Służby”. Członkowie wraz z koronami mieli przynieść „pręt żelaza” , „Który został oznaczony przez Drugiego Króla [syna Moona, Hyung Jina] jako półautomatyczny karabin lub odpowiednik AR15, taki jak karabin półautomatyczny AK, reprezentujący zarówno zamiar, jak i zdolność do obrony własnej rodziny, społeczności i„ narodu Cheona II ” Guk. ”„ Pary, które nie są w stanie kupić i legalnie przetransportować takiego „pręta z żelaza” z powodu przepisów zakazujących zakupu takiej broni, lub z innych powodów, „zostały zaproszone do zakupu bonu upominkowego o wartości 700 USD z magazynu broni, jako dowód ich zamiaru zakupu broni. Jeśli jednak możesz legalnie zakupić broń nie korzystaj z tej możliwości, mówi komunikat, ponieważ „byłby to znak wielkiego braku szacunku dla Drugiego Króla Cheona Il Guk i samego Ojca Prawdziwego. Jak wyjaśnia przypowieść o dziesięciu pannach, o której mowa w Ew. Mateusza 25: 1-13, wierzący powinni być przygotowani wewnętrznie i zewnętrznie, aby otrzymać łaskę przybycia oblubieńca, aby mogli zostać przyjęci na „bankiet weselny”.

© 2018 by rosemary

  • Facebook - Grey Circle
  • LinkedIn - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now