Strona ta powstała z potrzeby serca, miała za zadanie ostudzić moje emocje. Z czasem zaczęła się rozrastać o nowe artykuły, także o innych sektach. Prawdopodobnie w niektórych moich tekstach te emocje czuć, w innych trochę mniej. Mam nadzieję, że w niczym nie umniejsza to wartości moich artykułów. Podstawowym źródłem informacji w przypadku innych sekt były dla mnie zawsze wspomnienia eks-świadków. Sięgałam również do źródeł naukowych . Celem strony jest przedstawienie prawdy o sektach destrukcyjnych, nie jest to strona która kogokolwiek na cokolwiek nawraca, co było moim priorytetem. Wolność jednostki do samostanowienia w kwestii światopoglądowej jest dla mnie świętością. Jednakże chciałabym z mocą podkreślić, że zło wyrządzone człowiekowi czy to w sekcie destrukcyjnej czy w wyznaniu, które nie spełnia kryteriów sekty destrukcyjnej jest dla mnie takim samym złem. I nie ma to znaczenia, że dokonano je w instytucji powszechnie uważanej za szanowaną. Jednak ja postawiłam sobie za cel pisanie o destrukcyjnych sektach, tzn. takich które spełniają model BITE. Nie jest prawdą, że np. Kościół Rzymskokatolicki czy Ewangelicki spełnia te kryteria w stosunku do wiernych na chwilę obecną.  Bo inna sprawa czy spełnia wobec zakonów np. (tu uważam, że spełnia). Dlatego pozostaje nieufna wobec pewnych grup istniejących w ramach instytucjonalnych kościołów. Niektóre z tych grup są destrukcyjne. Np. Opus Dei. W rozumieniu mojej definicji są więc sektami. Niektóre z tych grup walczą zresztą z sektami! I wtedy można to określić jako walkę z konkurencją.

Fragmenty różnych świadectw znajdziecie również w innych zakładkach. Bo nie sposób pisać o destrukcyjnych kultach bez odwołania się do świadectw.

Czytanie mojej strony proponuje od zapoznania się ze słowniczkiem, wówczas teksty dotyczące sekty Moona staną się jaśniejsze.

Dla szukających szybkich informacji o Moonie proponuję tekst "Okultyzm u Moona" w dziale Doktryna wiary oraz film "Ticket to Heaven" w dziale "Filmy i filmiki". 

Mam nadzieję, że strona spełni Wasze oczekiwania.  Tak więc zaparzcie sobie dobrej kawy. Życzę miłej lektury i nade wszystko owocnej lektury! Gdybyście jednak zechcieli ze mną porozmawiać lub zadać jakieś pytania zawsze można się ze mną umówić na czacie. Zapraszam do czytania i do rozmowy!

© 2018 by rosemary

  • Facebook - Grey Circle
  • LinkedIn - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now